| Mihaialexe13 a întrebat:

AMD Ryzen 5 1600X 3. 6GHz 1TB + SSD 120GB 8GB DDR4 GTX 1060 6GB GDDR5 credeți ca e ok?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Ok" dcpdv? "Destula memorie ram" pentru ce anume? Vrei sa spui "minima". Ce configuratie vrei sa-ti faci sau ce componente, in ce bani si ce vrei sa-ti duca? Da-mi mesaj daca vrei ceva personalizat.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu mai e nimic de zis.

Da, duce cam orice joc pe. Ultra High

| Mihaialexe13 explică (pentru Alexuţ02):

Și e destulă memorie ram?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Mihaialexe13):

Poţi alege 12 GB, la cât de neatent sau adormit eram am citit doar specificaţiile la placa video laughing

Eu aş opta pentru un sistem cu Intel Core + nVidia, la 8 / 12 GB RAM

| Magaforce32434 a răspuns:

Procesorul este foarte bun, dar poti opta pentru o placa video mai buna. De exemplu o Placa video Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5 256-bit.
Iar frecventa memoriei ram sa nu treaca de 2667 de MHz, iar tipul sa fie DDR4
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| Mihaialexe13 explică:

Ce zici de un rx 590 oc 8gb?