| qVlad12 a întrebat:

Salutare! Cam in cate fps uri ar merge jocurile pe acest PC?:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4858154
CS:GO, Fortnite, GTA V, Minecraft, etc.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Zi mersi daca iti merg jocurile nu mai face pretentii cand nu ai o placa video! Oricum csgo si minecraft vor merge dar GTA5 nu cred ca o sa mearga!

| qVlad12 explică (pentru lpavel):

Esti sigur? video ul asta ce mai zice? https://www.youtube.com/watch?v=vhRpJ6XA8gE

| lpavel a răspuns (pentru qVlad12):

I-a facut overclock la procesor altfel nu ar merge! nu ti-as recomanda sa faci asta pentru ca scurtezi viata procesorului! Bine asta e doar parerea mea, faci cum vrei! Bafta!

| DarthNiger a răspuns:

CS GO si Minecraft o sa iti ruleze bine dar la GTA 5 depinde de cati GB ai si mai ales placa video, procesorul poate sa ruleze jocul pe grafica decenta, insa asa cum am zis conteaza cati rami ai si placa video, iar Fornite e putin probabil daca o sa iti ruleze bine, o sa iti suprasolicite procesorul ceea ce nu iti recomand dar poate ai sanse la 30 de fps pe grafica setata low, chiar si asa o sa ai framedrop constant si aici la fel ca GTA 5, depinde de cati rami ai si placa video, de asemenea am auzit ca procesorul asta poate fi folosit si ca placa video.

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Pentru jocuri contează foarte mult placa video
Eu nu vad in configurația ta ce placa video ai