| andreimocanu2007 a întrebat:

Are ceva daca imi pun doua placi ram diferite in pc? ex: 8gb ram de le crosair si 8 gb de la kingstom ambele de 2400mhz

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Da, ar trebui sa meargă.

Asigură-te că folosești module asemănătoare că frecvența, capacitate și latentă. Cu cât cele două sunt mai asemănătoare cu atât probabilitatea sa ai probleme de compatibilitate e mai mică.

Verifica manualul plăcii de bază pentru a vedea frecventele și capacitățile suportate.

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Cat timp amandoua stick'uri de ram sunt compatibile cu placa de baza si au aceeasi viteza, nu ar trebui sa fie nici-o problema. Pe viitor cumpara 2 stick'uri pair.

| HabarnamJK a răspuns:

Nu cred ca merg 2 placi ram diferite într-un pc - _-