| Liviu781 a întrebat:

Are cineva idee de ce PC-ul meu tot intra in sleep cand intru intr-un joc? Adica daca stau pe net sau ceva nu are nicio treaba, dar cum intru intr-un joc pot sa joc vreo 5 minute dupa care da sleep PC-ul si nici nu pot sa ii dau Awake sau ceva dupa tastatura sau sa misc mouse-ul, pur si simplu singura varianta este sa dau restart la PC. Precizez ca nu face asa in toate jocurile adica in TF2, SA:MP sau FIFA ( in general jocurile vechi ), dar daca intru in GTA V pot juca maxim 5 minute si imi intra in sleep mode si nici nu pot sa ii dau awake, este foarte stresanta chestia. precizez ca acum 4-5 luni mergea perfect GTA V, adica ma jucam si 8-9 ore pe zi timp de 1 luna si nu avea nimic, dar acum de vreo 2 luni tot imi da sleep si nu stiu de ce, ca asa putea sa dea de la bun inceput si macar stiam o treaba. Precizez ca am facut chestia aia de la Power Options sa dau Sleep pe Neverwinking, dau funda la un raspuns corect

1 răspuns:
| Petru1123 a răspuns:

Schimba windows-ul, probabil vreo setare nu este facuta cum trebuie.