| Liviu781 a întrebat:

Are cineva idee de ce imi intra PC-ul in sleep? Chestia e ca imi intra in sleep si nu pot sa ii mai dau Awake orice as apasa pe tastatura sau daca as misca din mouse, nu se intampla nimic. Chestia e ca imi da doar la jocurile mai noi cum ar fi GTA V, la jocuri mai vechi cum ar fi SA:MP, FIFA 07 sau alte din astea nu imi da, precizez ca GTA V imi mergea perfect acum 3-4 luni, ma jucam 9-10 ore in fiecare zi si nu imi dadea sleep. Am incercat toate variantele posibile sa repar problema dar tot nu merge, va rog ajutati-ma dau funda e chiar foarte stresant, oare se incinge procesorul sau placa video? Nici nu stiu ce sa mai cred

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sursa ieftina (petarda)?
Spune configuratia PC-ului si ce sursa are ( numele producatorului si modelul )

| Liviu781 explică (pentru CPAElites):

CPU : Intel Core i3 3220 @ 3. 30GHz
RAM : 4, 00GB DDR3 @ 665MHz
GPU : nVidia GeForce GT630 2GB
Hard-Disk : 500GB Western Digital WDC
OS : Windows 7 ( 64 Bit )
Sursa : Delux DLP-23MS 450W

| CPAElites a răspuns (pentru Liviu781):

Incearca cu alta sursa...
1)Sursa e o petarda infecta
2)Placa video e foarte slaba.
3)4gb ram? Putin.

Pentru sistemul ala ai nevoie de minim http://www.pcgarage.ro/surse/njoy/ayrus-450-450w/