| BeeVali a întrebat:

As putea rula CS:GO cu urmatoarele componente?:
Intel(R) Core(TM) i5 M 480 @ 2.67 GHz 2. 66GHz
4GB RAM
64 bit operating system
Windows 7 Ultimate
Intel R Hd Graphics (64 mb)
Stiu ca am mai pus o data intrebarea asta dar atunci nu am mentionat ca am Intel R Hd Graphics.Va rog vreau raspuns urgent! Dau funda jur!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Tu nu ai placa video sau vrei sa rulezi cu placa video integrata din Procesor?

Daca este din procesor performanta deja este scazuta din start.
Procesorul si Ram sunt bune dar placa video integrata este foarte slaba.
Ar merge sa joci Cs go dar ai bottleneck la placa video al procesorului.

Iar FPS ar fi undeva 10-120 ar duce dar in functie de setari.

| BeeVali explică (pentru DragomirMihail2020):

Cum adica sa rulez cu placa video integrata din procesor?

| BeeVali explică (pentru DragomirMihail2020):

Cum adica sa rulez cu placa video integrata din procesor? Mai vreau niste detalii daca se poate.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru BeeVali):

Unele Procesoare mai ales cele de la Intel au instalate Placa video Integrata in afara de puterea de procesare care o foloseste el (nucleul si threadul).

Placa video integrata din procesor se foloseste de multe ori chiar ca secundar (chiar daca ai placa video Nvdia care ruleaza ca principal).
Placa video integrata a procesorului ruleaza bine pe Office:Skype, Messenger, Internet =Facebook, Youtube, TPU si jocuri de Browser.

Fata de placa dedicata indiferent care ar fi aceia ruleaza bine in mare parte jocuri care cere o grafica foarte mare.

Cs Go ar rula de la 10-120 FPS am si specificat in functie de setari.
Full HD 1920x1080 Setari Low poate duce undeva la 30-65+ Fps.
La 1680x1050 Setari pe Low ar duce undeva peste 60Fps.

PStonguerocesoarele au diferite placa video integata separata pentru a rula mai bine programe sau sisteme Tip Office cand stai la pc.

| BeeVali explică (pentru DragomirMihail2020):

Ms mult man. Deci il pot juca nu?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru BeeVali):

Da poti sa il joci!
PS:Setari Low si in functie de rezolutie cu cat o ai mai mica cu atat FPS il ai mai mare (dar poti alege o rezolutie decenta in asa fel incat sa iti mearga foarte bine).

| BeeVali explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc mult!

8 răspunsuri:
| BeeVali explică:

Apropo c-am cate fps as prinde?

| Băă_Marian_1999_J87B a răspuns:

Desigur. La detalii low