| CataGaming666 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar urmatorul pc :procesor amd fx 6350, 4.2 mhz
placa de baza gigabyte mb nVIDIA 760
8 gb ram
placa video gigabyte video ati r7750 2gb

si intrebarea mea este daca acest pc este bun pentru gaming.

4 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Nu este foarte bun. Combinatia procesor-placa video nu e cea mai eficace. Ai putea sa specifici pretul? Nu am inteles ce placa de baza are. Gigabyte Nvidia 760 e mai mult o placa video (Gigabyte Nvidia GeForce GTX 760). Ti-asi recomanda sa il construiesti tu singur calculatorul.

| CataGaming666 explică (pentru bortanradu):

Pai eu il fac :o...placa video ar costa 430 lei... si Nvidia de care zici tu cam cat ar costa?

| bortanradu a răspuns:

Eu ti-asi recomanda in loc de un AMD FX 6350 un Intel Core i3 3220. E putin mai slab dar e cu 90 de lei mai ieftin. De astia 90 de lei iti iei in loc de un AMD 7750 2GB, un AMD 7770 1GB. Ar trebui sa fie cu cel putin 30% combinatie pentru cam acelasi pret (depinde de unde cumperi piesele).

| mcdeliric1 a răspuns:

Cu siguranta e bun happy.