| florin1998florin a întrebat:

Daca imi cumpar pentru o unitate de gaming cu o placa de baza : Gigabyte GA-970A-UD3 cu 4 GB RAM cu o placa video Gigabyte gtx 660 si procesorul AMD FX 6350 ar fi compatibile placa video cu procesor si placa de baza.
Mulțumesc
Dau funda

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Toate sunt compatibile.
2. Nu merita trecerea la fx 6350. Diferenta de pret e oarecum mare, tinand cont ca diferenta dintre ele e foaaarte mica(e practic tot fx 6300, tactat mai sus, si vandut mai scump, lucru care se recupereaza cu eva overclock).

| taken a răspuns:

Procesorul are acelasi cocket ca placa de baza(AM3+),deci se potrivesc, placa video are socket PCI Express ca si placa de baza(toate au asa acum, doar unele mai vechi au AGP).
Pune 8 GB RAM, sau mai cumperi pe urma.