| Laurentiu_Nistor_1994 a întrebat:

As vrea sa stiu ce piese sunt importante la un calculator ram,giga etc si ce fel de calculator ar trebui sa am pt jocuri de genu Tf2, CS:go etc

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Pentru jocurile enumerate de tine nu iti trebuie un pc scump. Pentru jocuri toate sunt importante : procesor, placa video, memorie. Jocurile in general cer putere multa de procesare. Un calculator modest ca sa joci cam orice in ziua de azi, ti-as recomanda un calculator cu procesor i3 pe socket 1150, o placa video geforce 750 ti 2 gb ddr5, si 8 gb ram ddr3.