| ovidiu007 a întrebat:

As vrea sa stiu daca acesta e un pc potrivit pentru mine...adica as vrea sa stiu daca suporta jocuri mai noi(Call of Duty,Minecraft si altele)
Display

Diagonala

14, 1"

Tehnologie

WXGA+

Rezolutie

1280x800
Procesor

Model

Intel® Core™2 Duo Processor P9600 6M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB

Socket

Socket PGA478

Producator

Intel

Set instructiuni

64-bit
Memorie

Tip

DDR2

Marime

4 GB
Hard disk

Capacitate

160 GB

Tip

SATA

Viteza de rotatie

7200 rpm
Multimedia

Camera WEB

Nu

Cititor de carduri

Da

Unitati optice

DVD-RW
Placa video

Capacitate memorie

256 MB

Tip memorie

Shared

Producator chipset

Intel

Model

GMA 4500MHD

Răspuns Câştigător
| Costei_Calin_1993 a răspuns:

Daca placa video e integrata poti sa-ti iei gandul de la jocuri procesorul este foarte bun din acelaam si eu si duce Assassins Creed 4 fara probleme mari

| ovidiu007 explică (pentru Costei_Calin_1993):

Dar imi poti spune te rog si cum pot sa aflu ce placa video am? Din pc?

| Costei_Calin_1993 a răspuns (pentru ovidiu007):

Ce eindows ai? daca ai XP la run scrii dxdiag si vezi acolo tot la fel si la windows 7 si 8

| Costei_Calin_1993 a răspuns (pentru ovidiu007):

Ce windows ai? daca ai XP la run scrii dxdiag si vezi acolo tot la fel si la windows 7 si 8

| ovidiu007 explică (pentru Costei_Calin_1993):

Windows 7

5 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Totul este bune in afara de placa video cu 256 nu ai ce face... sub 1Gb nu recomand in rest este bun. nu foarte bun dar iti ruleaza orce joc aparut pana in prezent fara probleme(problema placa video trebuie 1Gb si nu integrata)