| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Aș vrea să-mi vând mai multe conturi de diferite jocuri pe care nu le mai joc de foarte mult timp și care sunt bune. Cum să procedez să le vând cu bani reali ( nu contează dacă sunt euro/dolari ) pentru a putea băga acei bani în altceva? Se transferă sau cum? laughing Nu am mai făcut asta niciodată.
Vreau să mă ajute cineva cât mai rapid, mulțumesc.
Dau fundă happy

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Este un mare risc. Nu prea poţi să procedezi astfel încât schimbul să fie cinstit garantat. Există două soluţii:
1. Îi dai contul şi după îţi trimite banii ( prin poştă, transfer de bani bancar, SMS etc. )
2. Primeşti banii şi după îi dai contul.
Greu se va ajunge la o înţelegere. Asta în mediul virtual.
O cale mai sigură, dacă aveţi posibilitatea şi se merită vă întâlniţi.
Baftă!

| Clantza a răspuns:

Doar daca va intalniti fata in fata undeva la un internet cafe, tu ii dai contul si el iti da banii, altfel iti iei teapa happy