| AryennSm a întrebat:

Acum ceva timp am vrut sa-mi instalez un joc, iar odata cu acesta s-a descarcat si un "motor de cautare", numit websearches... Ideea e ca leptopul imi merge tot mai lent, se blocheaza aiurea, acum e adevarat ca e destul de vechi dar inainte sa-mi apara acest websearches leptopul imi mergea mai repede si nu se bloca. Este websearches un virus? Cum il pot sterge (aveam Chrome)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un fel de virus dar nu prea puternic. Nu stiu ce Windows ai! Oricum ar trebui dezinstalat din Control Panel din Add or Remouve daca ai Windows XP sau din Programs and Features in Windows 7 si mai nou. Apoi elimina-l din browser. Uite aici explicatii concrete: https://support.google.com/chrome/answer/6086368?hl=ro

1 răspuns: