| TheLegend1997 a întrebat:

am si eu o problema. Vara asta mi-am cumparat laptop si router. la inceput netu mergea cam cu 40 Mbps dar cand m-am intors de la munte aveam si viteza de 1 Mbps sau asa...foarte mica, merge lent. Este un virus care ma blocheaza sau ce poate fi si mai important CE POT FACE?

5 răspunsuri:
| nuarde a răspuns:

Cănd o să ai tu 40 mb pe secundă net, să mă anunți și pe mine. Dar pănă atunci poți visa. Auzi, cică 40 mb pe secundă! laughing Virusul nu te blochează cu nimic. Învățați ce este un virus și nu mai imprăștiați prostie pe net cu virușii voștrii. Pentru pc-uri se fac exploituri. De ce nu iți faci un dvd cu Linux, și ori de căte ori ai probleme cu netul ori cu virușii, pac țac, introduci frumos dvd cu Linux și atunci vezi tu exact cum stă treaba și nu mai trebuie sa întrebi pe toată lumea pentru a afla 10000 de păreri. A, nu știi să umbli cu Linux? Păi invață atunci și lasă facebook-ul. Auzi la tine, 40 mbs laughing

| TheLegend1997 explică (pentru nuarde):

Am zis eu pe secunda? eu am zis cum scria la rds test ca pe ala l-am facut... laughing)). daca nu vrei sa ma ajuti cu nimic mai bine nu raspune!

| SilviaDulcik a răspuns (pentru TheLegend1997):

Viteza este de 40 megabits/s care inseamna 5 megabytes/s
Viteza afisata se imparte la 8 pentru a reda viteza in megabyte.

Ca sa rezolvi problema, umbla la setari la router.
Daca nu sti cum :

1. Conecteaza un calculator prin cablu la router
2. Intra pe site/adresa care scrie in manual
3. Intra cu ID si parola, banuiesc ca nu le-ai schimbat
4. Umbla pe la setarile Wireless
*5. Poti sa ii dai un "master reset", ori din bunoul de pe spate la router ori ai in setari la router asa ceva.

| nuarde a răspuns (pentru TheLegend1997):

Dacă ești neam prost, și minți și umbli cu prosti, o să te ajute sulea spătaru. Acolo tu ai scris clar 40 MBps. Dacă ești prost și nu știi nici ce ai scris, atunci stai jos și joc de glenze mincinosule. Mai ești și mincinos. Și pentru domnișuara care se tot chinuie să numeroteze pașii, mai bine mergi dragă și te culcă! Te pune să umbli la setările routerului. Păi rds-ul e cea mai jalnică firmă de net. Dar in fine, acum dacă ești la rds asta e viața! Ce explicații mai primești de la domnișuara, că imparte ea 5 la 8 și dă nu știu ce tămpenii. Băi, alo, tu pe cine crezi că minți? Tu nu ești conștientă că te faci de răs pe tot netul. Te vede o lume întreagă cum te faci de răs. Ce visezi tu acolo că imparți la 5 pe urmă cu 8? Sau așa iți place tie să imprăștii prostie pe net? Căt despre jalnixul ăsta care minte aiurea, vai de capul tău băi băiețică. Vai de steaua ta!

| TheLegend1997 explică (pentru SilviaDulcik):

Multumesc ca ai incercat sa imi raspunzi dar routerul nu are nimic. la mine e vorba de altceva...virus sau programe spion... Multumesc totusi de ajutor happy