| Mihai_Samir_1999 a întrebat:

Buna am 16 ani si stau toata ziua la calculator si in ultima vreme simt ca as vrea sa ies dar n-am cu cine ca nu am prieteni n-am crescut in Romania am stat de la 11 ani in alta tara si acum 4 luni m-am intors in Romania si de cand am venit stau toata ziua la calculator mai ies din cand in cand 30 min afara dar mi se pare ciudat singur si nu stiu ce sa fac mai trece cineva prin problema asta cu statul la calculator toata ziua as vrea sfaturi ce sa fac sau chiar un prieten nou care este in situatia asta

3 răspunsuri:
| Kashhe a răspuns:

Ah, nu-i bai, eu pe timpul verii nu ieșeam din cameră cu săptămânile. Eu prietenii cei mai buni mi i-am făcut în lumea virtuală, m-am întâlnit cu ei în realitate și mă înțeleg încă foarte bine cu ei.
Dacă tot stai pe calculator, profită și caută-ți niște amici. Deși ai grijă pe cine alegi.
Invită o fată la un suc, ieși cu colegii de școală.
Găsește-ți un hobby, de exemplu du-te la teatru dacă te pasionează. Orice hobby. Sau dacă ai vreun hobby ceva, găsește oameni cu aceași pasiune precum tine.
Nu știu în ce oraș ești, dar este imposibil să nu găsești măcar o singură persoană cu care să te înțelegi.

| Roberto_Angelino_1995 a răspuns:

Salut. nu este bine sa stai la caluculator cat e ziua de mare... calculatorul fiind foarte daunator. Adica. vei incepe sa ati faci prietenii doar in lumea virtuala. si obsedat de anumite jocuri. Incearca sa ati cauti de munca. Unde sa lucrezi 4 ore 6 ore. intrarea intr-un colectiv nou ati va prinde foarte bine. sau mai incearca sa cunosti o fata. sa o inviti la un suc un film poate va fi ok si relatia dintre voi 2 si o sa cunosti si o gramada de prietenii de a ei. Success