| alex1343 a întrebat:

Am cumparat de curand un pc cu 1 GB RAM, 3, 2 Ghz si o placa video de 256 mb:Chip Type:Intel(R) GMA 3000, DAC Type:Internal, BIOS Information:Intel Video Bios! Am specificat mai multe despre placa video pentru ca acolo cred ca e problema! Problema este ca am incercat sa imi iau PES 2009(Pro Evolution Soccer) care cere minim:
OS: Windows XP/Vista
Processor: Pentium 4 @ 1.4 GHz or Equivalent
Memory: 1 GB
Hard Drive: 6 GB Free
Video Memory: 128 MB (GeForce FX/Radeon 9700, Pixel/Vertex Shader 2.0, 800×600 resolution)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse
DVD Rom Drive (4X)
Dar totusi se vede neclar si imi spune ca nu am tot ce imi cere! Va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu ai cum s-o schimbi deoarece e integrata in placa de baza, ai nevoie sa adaugi o placa video dedicata cum ar fi nVIDIA sau ati/amd, dar intai trebuie sa stii ce slot pentru placa video contine placa de baza, adica AGP sau PCI-Express.

2 răspunsuri:
| Raducu95 a răspuns:

Da,asa e.
Din cauza placii video.
Aceea placa video este de 2 bani, mai bine nu o ai decat sa o ai laughing
Schimb-o, mai pune niste rami si scapi de probleme
fundita?

| alex1343 explică:

Multumesc! O sa imi cumpar o placa video dedicata big grin