| TomyBrave2019 a întrebat:

Am o intrebare. Laptopul meu este tinut incontinuu la incarcat pentru ca am observat ca se descarca foarte repede. De 2 zile ma jucam Grand Theft Auto V si a inceput sa se descarce cu toate ca era la incarcat. Am incercat si alte jocuri dar numai la Gta V mi s-a intampla acest lucru si inainte nu se intampla, oricat ma jucam. Cineva a mai patit asta in special la un joc? Mentionez ca am si tastatura conectata la laptop, mouse conectat la laptop, si casti. Am incercat si fara ele dar tot mi se descarca.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CM7YRE a răspuns:

E "aproape imposibil", mai ales la un laptop nou; nu are cum sa-ti traga atat de mult curent incat sa "scada", maxim sa ramana pe loc. E o problema software (gaseste si instaleaza de pe site-ul producatorului toate driverele oficiale, poate fi un glitch/bug vizual ce se intampla doar in anumite situatii. TI-ai putea da seama de asta daca il incarci odata 100% si fara sa fie bagat la incarcat vezi cat de repede se descarca bateria in GTA V (daca esti pe ultra va consuma mai mult, mai ales pe high performance). Oricum, cel mai probabil ar trebui (pune accent pe AR trebui) sa te tina o baterie (50kw/h sau pe-acolo cu 2-3 celule) aproximativ macar un minimum intre 30-120 minute, nu prea ar avea cum sa se duca asa repede). Sau ai o problema hardware ce e declansata de ceva anume. Adica, cel mai usor GARANTIE!

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cum "se decarca atata timp cat e la incarcat"? Nu ai cum sa ai si descarcare si incarcare in acelasi timp (fizic poti sa umbli pe el si sa consumi ce intra in el, ai putea spune ca e "descarcare", dar nu e chiar acelasi lucru). Te referi ca bateria iti arata 100% si il bagi la incarcat si in timpul acesta, te joci, si-ti arata bateria mai putin? E clar ca acumulatorul nu mai tine daca e situatia asta.

| TomyBrave2019 explică (pentru CM7YRE):

Imi apare mesajul ca se descarca in timp ce este la incarcat dar doar cand este deschis Gta V. Arata ca se incarca dar scade destul de mult in acelasi timp. Insa daca sunt in alt joc sau in alt program nu se intampla asta.

| TomyBrave2019 explică (pentru CM7YRE):

Imi apare mesajul ca se incarca dar in acelasi timp se descarca. Numai in Gta V se intampla asta

| TomyBrave2019 explică (pentru CM7YRE):

Imi scrie ca se incarca dar in acelasi timp scade. Era incarcat apoi cand m-am uitat era cam 8-10%. Numai in Gta V mi se intampla asta. In orice alt joc sau program nu. Atunci de ce ar fi bateria defecta? Laptopul il am de aproximativ 4 luni si placa video este NVIDIA GTX 1050, Intel core i7. Ar putea fi din cauza jocului ca este foarte complex si solicita bateria?

| TomyBrave2019 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc! O sa pun in aplicare. Daca nu reusesc revin. M-ai putea ajuta mai detaliat cu pasii care trebuie urmati?

| CM7YRE a răspuns (pentru TomyBrave2019):

E "aproape imposibil", mai ales la un laptop nou; nu are cum sa-ti traga atat de mult curent incat sa "scada", maxim sa ramana pe loc. E o problema software (gaseste si instaleaza de pe site-ul producatorului toate driverele oficiale, poate fi un glitch/bug vizual ce se intampla doar in anumite situatii. TI-ai putea da seama de asta daca il incarci odata 100% si fara sa fie bagat la incarcat vezi cat de repede se descarca bateria in GTA V (daca esti pe ultra va consuma mai mult, mai ales pe high performance). Oricum, cel mai probabil ar trebui (pune accent pe AR trebui) sa te tina o baterie (50kw/h sau pe-acolo cu 2-3 celule) aproximativ macar un minimum intre 30-120 minute, nu prea ar avea cum sa se duca asa repede). Sau ai o problema hardware ce e declansata de ceva anume. Adica, cel mai usor GARANTIE!

| TomyBrave2019 explică:

Imi scrie ca se incarca dar in acelasi timp scade. Era incarcat apoi cand m-am uitat era 8-10%. Numai in Gta V se intampla asa. In alte jocuri sau programe nu. Laptopul il am de aproximativ 4 luni si are placa video NVIDIA GEFORCE GTX 1050, Intel core i7. Ar puteam fi de la baterie sau este de la joc ca este foarte mare si socilita multa baterie?