| libra19 a întrebat:

Salutare, am un laptop Sony Vaio la care se descarca foarte repede bateria, mai exact in maxim 5min se stinge laptopul daca nu il tin la incarcat, cand l-am luat tinea mai mult bateria dar eu l-am tinut la incarcat si cand era oprit si din cate am auzit din aceasta cauza bateria nu mai este la fel de performanta. Un prieten mi-a zis ca daca il las de fiecare data sa se descarce de tot apoi il pun la incarcat si cand ii incarcat il las din nou sa se descarce pana se stinge o sa isi revina bateria...stie cineva mai are rost sa incerc sau singura solutie ii sa imi cumpar alta baterie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista programe pe net care iti arata durata de viata a bateriei.Indicatii aici
http://www.laptophelp.ro/......pului.html

| lauh a răspuns:

Este inutil.trebuia inainte sa folosesti laptopul in priza fara baterie.ori 1 ori alta.ori folosesti doar pe baterie ori doar in priza.nu-si mai revine