| blackcat99 a întrebat:

Am o intrebare legata de PC-ul meu. Dupa ce deschid calculatorul, apare desktopul, dar nu si icoanele de pe el. Nu merge nici sa dau click stanga/dreapta. Icoanele apar cam dupa 1 minut...De ce oare? Am cautat cu Avira si nu am niciun virus. Cum pot rezolva aceasta problema?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. La pornirea calculatorului programele cu auto-start se activeaza. Activarea simultana determina aceasta intarziere a aparitiei icon-urilor. Nu e problema cauzata de un virus dar daca vrei sa apara mai repede dezactiveaza din programele cu auto-start(gen messenger). Succes!

| Spaz472 a răspuns:

Salut, intra in run si scrie msconfig apoi dai la tab-ul "startup" si debifeaza programele de care nu ai nevoie tot timpul dar ai grija sa nu debifezi si windows-ul haha laughing

| mikyspawny a răspuns:

Ce specificati are PC-ul tau?