| Mary0905 a întrebat:

Buna! Am o problema la jocul minecraft! Ieri seara ma jucam pe Multiplayer si scriam mesaje pe acolo... Dintr-o data nu mi s-a mai deschis chatu! Nu am luat mute... Pur si simplu nu se deschidea chatu si nu vedeam ce scriu ceilalți! Acum nu stiu ce sa fac.......SI NU AM DAT PE F1!
Funda!

Răspuns Câştigător
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Salut Mary0905,

Daca joci Minecraft pe versiunea 1.7, incearca sa te duci in Options>Multiplayer Settings si sa ai urmatoarele optiuni:
Chat:Shown
Focused Height:180px
Width:320px
Opacity:100%
Scale:100%

Daca esti pe o versiune de 1.8, du-te in Options>Chat Settings si modifica urmatoarele optiuni:

Chat:Shown
Focused Height:180px
Width:320px
Opacity:100%
Scale:100%

Sper ca te-am ajutat.

-Arctic Florin

| Mary0905 explică (pentru florincreatoruldevideoclipuri):

Ms! Am văzut ca la multi aveam chatu dezactivat! Mersi mult FUNDA xD

1 răspuns: