| pinkypie a întrebat:

E prima data scand va pun o intrebare, pentru ca sunt total stresata si nu stiu ce sa mai fac. Ieri cat imi scriam temele, tot ce faceam era sa mai verific ora le telefon din cand in cand. Cand am terminat, am decis sa-mi iau putin telefonul si sa mai verific retelele de socializare. Problema e ca nu se deschidea si inca nu. I-am dat reset din butoane, dar nimic. L-am lasat toata noaptea cu bateria scoasa, dar nimic. Idei?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate o fi descărcat.

| pinkypie explică (pentru anonimg):

L am pus la incarcat i tot nu merge a.

| anonimg a răspuns (pentru pinkypie):

Atunci nu ai decat sa faci ce spune gothicbat care merita funda. Adica sa-l duci la reparat (nu pe gothicbat, ci telefonul happy ).
Sau mai bine te orientezi sa iti iei unul nou.

| gothicbat a răspuns:

Să-l duci la reparat.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

In functie de telefonul pe care-l ai, sunt mai multe modalitati de a reporni aparatul daca are doar o problema de blocaj software. Daca este un iPhone, poti incerca sa tii apasat butoanele de home si power timp de 10 secunde apoi cel de power.
Daca este un Samsung, apesi volum down home si power pana intra in download mode, apoi vol down pentru a restarta telefonul.
Asa cum spuneau si cei de mai jos, daca tot nu merge, apeleaza la un service gsm, ai mai jos niste adrese:

https://www.mobitel.ro

https://www.servicegsm.info