| Baie1eL a întrebat:

Buna am o problema nu merge Metin2, Jade Dynasty, si nici un joc de pe net imi tot da eroarea asta "Ne pare rău, sistemul dumneavoastră nu are suport pentru grafica 3D, vă rugăm să verificaţi hardware-ul şi configeration sistem, apoi încercaţi din nou"!
Daca imi trebuie cd de la placa video sa o reinstalez nu il am asa ca imi puteti spune cum o reinstalez fara cd?
Dau 5 Funde+5Voturi

2 răspunsuri:
| PolaruV8 a răspuns:

Sallut! Pai poate e prea slaba placa vindeo dar daca tu zici ca nu mai ai cd de la placa inseamna ca s-a bulit ceva. Pai uite cum iti sugerez sa faci, te uiti ce marca ce producator e placa ta video si de cat e si intri pe site-ul lor la poducatori. De exemplu daca e Asus scrii pe google Driver Asus si ce placa ai... GT... nu stiu! Si ca sa afli ce placa video ai foloseste programul Everest sau intri la start dai la RUN-->scrie dxdiag--->Dai yes ---> Apoi ai mai multe optiuni sus dai pe Display si afli mai multe despre Placa. Iti recomand mai bine Everest dar e buna si modalitatea care ti-am enuntat-o mai sus! Mult noroc sper sa mearga!

| EuCool a răspuns (pentru PolaruV8):

Eu am raspunsul deci e fb cum a zis Zeffren si daca te uiti acolo jos ai disable si enable si tu dai disable la toate mie asa mi-a mers