| pakito a întrebat:

am si eu o problema.Nu pot intra pe messenger sad Reusesc sa intru pe mail, insa nici acolo nu arata nici un contact din lista.Pe mess nu pot intra deloc! Nu scrie nimic, nicio eroare nimic doar nu se conecteaza. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pai da-mi-l sa incerc sa vad daca merge. Prin mesaj privat ca sa nu il afle toti.

20 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Vezi sa scrii id si parola corect,dezactiveaza capslock si ai grija sa nu fie spatii intre caractere. Daca nu se conecteaza inseamna ca nu merge netu sau parola nu e buna sau a expirat id-ul. Totusi,descarca alta versiune de messenger si incearca din nou.
Pe web cand intri la mail, sus in stanga ai sign in, apoi dai acolo si o sa iti apara sa scrii id si parola iar dupa aceea ar trebui sa poti folosi web messengerul. Nu exista sa nu poti intra pe mess cand ai net. :pe

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Pe web cand intri pe mail,pot vedea mesajele etc, chiar si contactele, dar nu pot sa i le trimit mesaj.Insa pe mess...nicio sansa.Habar nu am de ce, ultima oara am intrat aproximativ de o luna.Am verificat si caps look si alea alea...tot degeaba sad

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Am uitat sa spun...nu merge nici pe webmessenger

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Ori trebuie upgradat mail-ul,iar daca ai internet explorer trebuie sa instalezi ultima versiune, iar in browser sa activezi Javascript.
Sau daca vrei as putea sa ma conectez cu teamviewer sa vad ce as putea face. Poate ai ceva blocat si trebuie deblocat, nu'j.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Cred ca trebuie sa activezi javascript, pentru ca ai nevoie sa vezi scrisul. Pentru asta e javascript.

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Acuma instalez messu din nou...infine,upgradat,mai explicit daca imi spui te rog?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Downloadezi de aici internet explorrer 9 si il instalezi.
http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/products/ie/home

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Daca nu merge messul ar trebui sa il descarci de pe pagina oficiala a yahoo.
http://messenger.yahoo.com/download/
ca sa eviti virusii sau damage-ul la fisier.

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Am reusit, dar 8-u, 9 nu merge tongue

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

E bun si 8. Ai reusitsa intri pe mess? sau?

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

4 zile tot incerc si...degeaba sad

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Daca vrei as putea sa ma uit cu temviewer la tine in pc sa vad daca pot sa-l fac. Ai aici versiunea compatibila de teamviewer cu a mea. Dai click pe Quicksuport,prima. Il instalezi, il deschizi, apoi imi dai id si parola de la team ca sa ma pot conecta.
Altceva ce ai putea face nu stiu ce sa iti mai spun daca nu vad. sunt multi care au probleme cu messul nu numai tu.

http://www.teamviewer.com/ro/download/tv6.aspx

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

E id-ul lu pr mele,nici la ea nu merge, si nici la mine in calculator. daca vrei iti las adresa si parola, sa incerci si tu ce ar fi problema?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Pai nu e problema, findca la mine ma gandesc ca o sa pot intra pe mess cu id ei dar conteaza sa poti intra tu pe id ei de la tine din pc. Si de aia am nevoie sa ma uit sa vad ce ar putea avea.

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Pai da nici de la ea nici de la mine? si id meu merge si celalalt id de a ei tot merge...numai id respectiv nu vrea...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Oricum,daca crezi ca mai ti minte intrebarile si raspunsurile de securitate ai putea incerca sa iti recuperezi parola cu datele tale pe care le-ai pus atunci. Cand nu mai folosesti un id vreun an iti expira si nu mai poti intra pe el, findca va fi sters.

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Salut.Sa sti ca merge :X am facut ceva resetare la nu stiu ce, ceva id s'au password reset.Crede-ma ca nu stiu exact tongueDar acum merge, asta conteaza/Mersi oricum, tu ai fost singurul care a incercat sa ma ajute.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Cu placere. Și bravo!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru pakito):

Pai da-mi-l sa incerc sa vad daca merge. Prin mesaj privat ca sa nu il afle toti.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Deci mai poti face un lucru. Sa iti stergi cookie-urile iar daca nu o sa mearga inseamna ca ti-a fost schimbata parola de catre cineva. Nici eu nu pot sa intru. Cum poti sa iti stergi cookie-urile.
1. Mergi la Start.
2. Mergi la search apoi scrii cookies sau cookie si dai sa caute.
Dupa ce s-a terminat de cautat, o sa apara un folder cu numele cookies apoi intri in el si stergi tot sau daca ai chef te uiti dupa eu.mady23@yahoo.com si stergi doar alea, dar e mai usor sa stergi tot.
Apropo, id-ul e facut la yahoo nu la gmail sau altele nu?
Dupa ce stergi alea incearca din nou. Iar daca nu merge inseamna ca ti-a aflat cineva parola si a schimbat-o.

| pakito explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Inteleg,dar pe mail atc de ce pot intra cu parola asta? si inainte mergea...adevaru e ca cine stie ce a facut fata asta cu el: D
ciudat oricum, da mna, astae tongue