| rotazilituon a întrebat:

Am un calculator care s-ar considera vechi dupa cerintele actuale pentru jocuri. Astept la inceputul lui 2016 un joc care va necesita DirectX 12. As putea sa il fortez pe compul meu? Nu imi permit unul nou.
P.S: M-am obisnuit deja ca jocurile sa ruleze sub 20 frame-uri pe secunda. Chiar daca ar fi sa mearga cu 5 frame-uri pe secunda, pe cele mai scazute setari de grafica, exista vreo posibilitate sa mearga pe calculatorul meu?
Procesor: Intel i3
RAM: 4 GB
Placa video: Intel HD graphics
P.P.S: Preferabil fara overclock sau alte manevre, nu ma prea pricep la calculatoare...

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa-ti cumperi o placa video dedicata : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai placa video dedicata care sa mearga DIrectx 12 pe ea degeaba astepti Dx12 omule. CUmparati macar un GTX 950 sau mai stiu eu ce de la AMD si joaca si tu jocurile ca toti oamenii, ce rahat faci cu 20 de fps.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Nu cred ca o sa meargă, insa poti încerca totuși.

| Ram92 a răspuns:

Despre ce joc e vorba?