| Ionutz_Maryan_1997 a întrebat:

Am si eu o problema cu o unitate de calculator, nu mi se deschide monitorul atunci cand pornesc unitatea.Trebuie sa mentionez ca nu am mai folosit-o de ceva vreme iar acum cand am vrut sa o pornesc nu se mai deschide monitoru.Am curatat-o de paraf,am scos si curatat placa video, la fel si placa de RAM.Va rog ajutati-ma, DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Cătălin_Raul_1996 a răspuns:

Pai ar trebui sa verifici cablul vga sau cablul de alimentare de la monitor sau sa incerci monitorul la alt pc posibil sa fie ars
.

| Ionutz_Maryan_1997 explică (pentru Cătălin_Raul_1996):

Am incercat unitatea si cablu pe 2 moniotoare diferite.Cablu merge si el deoarece l-am pus la laptop si la monitor si merge.

| Cătălin_Raul_1996 a răspuns (pentru Ionutz_Maryan_1997):

Atunci placa video sau ram sunt arse Funda?