| c0pil1n a întrebat:

Pot sa folosesc programul msi afterburner doar pentru setarea ventilatoarelor de pe placa video?
Am un rx 580 8gb. Sau mai bine sa fac setarea din driverul amd?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa fie de la firma placii, de ex eu am gigabyte si nu merge cu msi.

| c0pil1n explică (pentru anonim_4396):

Imi functioneaza cu msi afterburner. Am pus intrebarea deoarece la programul msi imi arata fps-urile /turatia ventilatoarelor / rami /usage etcbig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru c0pil1n):

Din aorus poti pune ventilator

| Skarr a răspuns (pentru c0pil1n):

Și din AMD poți să vezi fps ul, temperatura și alte detalii daca dai ctrl+shift+o
Asta activează overlay ul de la Radeon până când le apeși iar. Cate odată nu mi apare fps ul dar dacă îl dezactivez și activez apare iar. Nu sunt la fel de multe detalii că in afterburner. Dar poate merge sa dai din setări sa ți arate mai multe chestii. Nu am incercat