| GreenFox a întrebat:

Am un laptop Lenovo care nu mai pornea, stateam 10 minute intr-un ecran negru, apoi iconita d ela windows si zicea ca nu a pornit corect.Am fost la un service unde mi-au zic ca hard-disk-ul e ars.Au luat laptop-ul sa-l repare, au zis ca ma suna pe 24 sa il ridic.Credeti ca se poate repara,avand in vedere ca este ars, nu i-am dat overclock sau nu l-am tinut deschis pana sa se incinga.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KeyoAsurame a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare
la mine era sa se arda hard disk-ul deoarece am avut un virus intern din descarcarea unor jocuri de pe site-uri piratate
calculatorul nu il foloseam foarte mult dar virusul imi inebunea calculatorul
intr-o zi mia clacat tot sistemul
am mers cu calculatorul la reparatii si mi-au zis ca si tie ca e ars deoarece hard diskul nu mai mergea
dupa cateva zile l-au reparat si mi-au spus ca avea un virus
deci tot sistemul hard diskului a fost innebunit de un virus si nu cred ca l-ai folosit asa de mult