| HellGirl666 a întrebat:

Bună happy. Am un laptop nou și nu prea știu ce programe trebuie instalate. Ce program trebuie să instalez pentru a putea juca jocuri 3D? Mereu îmi scrie că trebuie să instalez Direct X9 și video card drivers, am instalat ceva și tot nu merge. P.S.: Am windows 7. Mulțumesc &

4 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Pai trebuie sa instalezi driverele de la placa video. Mai pe romaneste cand ti-ai luat laptopu` ti-a dat 2 CD-uri unul era de la placa video si celalalt de la procesor. Alea 2 le bagi pe rand si le instalezi happy Dupa ce instalezi alea ca sa iti mearga jocurile trebuie Java, Adobe flash player si DirectX. Cel putin astea sunt cele pe care mi le amintesc dar cand instalezi un joc o sa iti arate sa instalezi si direct x sau ce are nevoie. Fundaa? happy

| ForgotMyName a răspuns:

AdobeFlashPlayer e cea mai buna varianta pentru jocurile 3D.

| Nightt a răspuns:

Incearca UnityWebPlayer
sau Java sau AdobeFlashPlayer

| Florineluuuu11 a răspuns:

AdobeFlashPlayer v.9 e cel mai bun pentru asa ceva