| oookrstaooo a întrebat:

Bună! Aveam probleme cu ventilatorul de la unitate, și mai exact, scotea niște sunete urâte. M-am uitat în spate și am văzut ca avea praf acolo și am încercat sa desfac spatele și sa îl curat. În momentul în care am desfăcut, a pocnit ceva acolo și a scos scântei și fum. Ma gândesc ca s-a ars sursa. Am pornit monitorul și merge ca de obicei. Ce e de făcut în cazul asta? Mai pot folosi calculatorul?

3 răspunsuri:
| Mtoni a răspuns:

Cred și eu că s-a ars sursa. Probabil că ai desfăcut șuruburile de la ventilatorul sursei în timp ce se învârtea și s-a blocat și s-a ars. Trebuie schimbată sursa. Poate ai noroc și nu s-a ars și placa de bază.

| aditimus a răspuns (pentru Mtoni):

Asa este.

| oookrstaooo explică (pentru Mtoni):

Era oprita unitatea, nu se învârtea ventilatorul.