| AtomicTH a întrebat:

Salut am si eu o problema. Cand deschid calculatorul imi tauie. un fel de alarma dureaza 4 sec. Ma gandesc sa nu fie de la sursa, ramii si placa video sunt ok, am curat de praf tot pcul. Am problema asta rareori de exemplu astazi pe la 12 am intrat si imi tauia si nu mi se deschidea monitorul ramanea inchis iar dupa ce am scos cablul de alimentar si l-am pus la loc o mers ca prin minunea si mi se intampla asta din cand in cand. Funda pentru cel care stie sau cunoaste ceva despre aceasta problema

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite cateva coduri de sunete:
http://www.pcmhz.com/articole/tutoriale/1515-coduri-de-eroare-bios-beeps
Parerea mea: s-ar putea sa ai pasta termica uscata. Intre radiatorul cu cooler si procesor este o pasta termica. Merita s-o schimbi ca sa fii sigur.

| AtomicTH explică (pentru Salontanul):

Cred ca mi-am dat seama ce are. Nu e de vina pasta. Am un pc mai vechi si sursa nu duce asa mult. iar cand jocuri high sau ultra laughing bum. Nu am mai deschis jocurile si acuma merge perfect...

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un service de calculatoare autorizat și gata!
Pa, pa.