| Erika3001 a întrebat:

Cand eram mai mica aveam un joc cu o bila cu care loveam in caramizi si cadeau diferite premii care unele imi puteau transforma bila sau placa cu care prindeam bila etc. Avea multe nivele din ce in ce mai complicate si interesante si imi placea foarte mult. Numele era ceva cu -trix cred... stie cineva jocul? cum se numeste? va rog.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Sunt mai multe jocuri de genul acesta,
de exemplu: dxball, ricochet extreme, ricochet the lost worlds.

| Erika3001 explică (pentru Zangetsu):

Cel mai mult seamana cu dxball. Si aici ma refer la bara de jos pe care cade mingea, diferitele tipuri de caramizi etc. Dar in jocul pe care il stiu eu pe fundal apareau niste imagini interesante gen...Insula Pastelui (e singura care mi-o amintesc) si era totul asa. mai sepia... puteai trece de la un nivel la altul prin parole (fiecare nivel avea un nume si numele er parola) si..na. in mare. era mai evoluat.

| valentingb a răspuns:

Sunt sute, chiar mii de jocuri asa. Varianta de baza este Brick Breaker, iar trix rimeaza cu bricks.happy