| anonim_4396 a întrebat:

Buna care e treaba cu ediitle la jocurile pentru console?
Ca la jocu Dante's Inferno pentru PS3 am vazut doua; era unul Death edition si Divine edition?
Si la Assassin; s Creed Revelation era Ottoman edition si mai era unul nu mai stiu cum ai zicea Special edition parca sau asa ceva...

Multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Cele cu Edition iti da mai multe lucruri la ele cum ar fi o carte cu 100 fotografii, o figuraina, etc.La cele care scrie de exemplu Prince of Persia The Forgotten Sands fara Collectors Edtion(sau altceva)iti da doar jocul.

| raikidd a răspuns:

In primul rand exista editii si pentru pc, aceste editii nu contin doar jocul, cu cat editia este mai scumpa poate contine:catalog cu imagii din joc, figurine, rame pentru poze, cutii in care sa iti tii jocul sau pot sa contina chestii digitale cum ar fi:misiuni, iteme, skinuri, pets, etc
cel mai des intalnit pachet este cel:collectors edition