| SNIPƎR a întrebat:

Buna ce imi recomandati, Xbox 360 sau Playstation 3?

Răspuns Câştigător
| RODesenele a răspuns:

1.Preţul
X-Box 360 ar costa in jur de 850 lei - 1500 lei la magazinele Altex, Real, etc.
Playstation 3 ar consta in jur de 1349, 90 lei la magazinele Altex, Real, etc.
La Second-hand ar costa mai puţin.

2.Playstation 3
Are mult mai bună Grafica, soundtrackul, texturile jocurilor si viteza de deplasare.
La playstation 3 controlerul e mai slab.
Consola este mult mai performantă si rezistentă.

3. Xbox 360
Xbox 360 are şi-un Kinect dar jocurile nu prea se găsesc decat pe internet.
La Xbox 360 daca vrei sa joci un joc trebuie sa il instalezi...
La controlerul Xbox 360 se aseaza o manusa pe mana dreapta si nu trebuie sa iti oboseasca mainile deloc.

4.Jocurile,filmele,muzica
Costă foarte mult jocurile de Playstation 3 si Xbox 360, la fel si filmele si muzica.
Merg numai DVD-CD originale.
Ai putea sa îl modezi cu 200 lei si poţi descărca jocurile, filmele si muzica de pe internet si să le pui pe DVD-CD.

6.Eu te-aş sfătui sa îţi iei consola Playstation 3.

7. Fundă?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Xbox e mai popular si jocurile apar intai pe xbox pe urma pe ps3! Alegerea e a ta! Bafta!

| RODesenele a răspuns (pentru lpavel):

1.Preţul
X-Box 360 ar costa in jur de 850 lei - 1500 lei la magazinele Altex, Real, etc.
Playstation 3 ar consta in jur de 1349, 90 lei la magazinele Altex, Real, etc.
La Second-hand ar costa mai puţin.

2.Playstation 3
Are mult mai bună Grafica, soundtrackul, texturile jocurilor si viteza de deplasare.
La playstation 3 controlerul e mai slab.
Consola este mult mai performantă si rezistentă.

3. Xbox 360
Xbox 360 are şi-un Kinect dar jocurile nu prea se găsesc decat pe internet.
La Xbox 360 daca vrei sa joci un joc trebuie sa il instalezi...
La controlerul Xbox 360 se aseaza o manusa pe mana dreapta si nu trebuie sa iti oboseasca mainile deloc.

4.Jocurile,filmele,muzica
Costă foarte mult jocurile de Playstation 3 si Xbox 360, la fel si filmele si muzica.
Merg numai DVD-CD originale.
Ai putea sa îl modezi cu 200 lei si poţi descărca jocurile, filmele si muzica de pe internet si să le pui pe DVD-CD.

6.Eu te-aş sfătui sa îţi iei consola Playstation 3.

7. Fundă?

| 98Enigma a răspuns:

Nici una..anul asta apare PS4 si posibil un nou Xbox asa ca mai asteapta un pic...winking

Răspuns utilizator avertizat