| anonim_4396 a întrebat:

..cine imi poate spune si mie daca acesta placa de sunet este compatibila si cu un pc si daca se poate conecta si la un sistem audio 2.1? astept rraspuns,,, fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai un USB liber, desigur, dar de ce ti-ai lua asa ceva si nu o placa de sunet interna?

| tteo92 a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai nu prea stiu ce placa de sunet imi trebuie ca sa se potriveasca in slotu de pe placa de baza. dar placa aia usb nu este buna?

| tteo92 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si apropo mersi de raspuns!

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo92):

Iei o placa PCI si gata. Dar aia on board ce are? Aia pe USB sint sanse mai mari sa se buseasca din mai multe puncte de vedere, mai ales al alimentarii/supraincalzirii.

| tteo92 a răspuns (pentru KodrutZ):

Aia onboard nu mai functioneaza. In fine, sa lasam asta deoparte, oricum vreau sa-mi schimb si placa de baza, dar nu stiu de care imi trebuie ca sa se potriveasca si cu placa video http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr3 daca iau placa asta de baza http://www.mediadot.ro/placi-de-baza/placa-de-baza-asus-p8h67-m-rev-30 o sa mearga placa aia video pe ea?

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo92):

Sub nici o forma sa nu arunci banii pe placa video cu DDR3, mai ales ca gasesti si 440 cu DDR5, daca vrei musai aia de la Nvidia. Vad ca esti pe socket 1155, deci cel mai probabil nu are mai mult de 2 ani placa de baza. Vezi ca daca nu iti mai merge partea de audio, poti sa o schimbi la garantie fara probleme, ca aia nu se poate repara de obicei.

| tteo92 a răspuns (pentru KodrutZ):

Aaaa,stai,ca deja e prea tarziu,placa video e luata de mult dar mai vroiam sa iau si placa de baza, numai ca nu stiam, daca o sa iau placa aia de baza si daca o sa mearga placa aia video pe placa de baza... deci ce placa de baza imi poti recomanda, daca pe aia ce am aratato eu, nu o sa mearga placa video.

| KodrutZ a răspuns (pentru tteo92):

Cam orice placa de baza pe socket 1155, nu ar trebui sa fie probleme de compatibilitate intre placa de baza si cea video.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Care placa?