| Express a întrebat:

Cine imi poate recomanda un sistem audio pana in 250 de lei, care sa nu necesite o placa de sunet foarte avansata si sa funcioneze atat la laptop cat si la telefon?

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Logitech X-540 este foarte bun iar spre deobire de fratele lui mai batran, X-530, are boxele acoperite cu metal ceea ce este un avantaj. Stiu pe cineva cu un 530 iar textilul e plin de praf si cateva sunt rupte. E adevarat ca 540 este cam 300-320 lei dar se merita mult mai mult. Este de calitate si rezista destul de bine. Nu recomand la banii astia altceva decat Logitech.
Eu am un X-540 de 3 ani si nu am avut probleme cu el (exceptand subwooferu care dupa un an a inceput sa "bazaie" cand sta in priza) in rest face toti banii.
Plus ca 540 are separat volumul, bassul si mufa de 3.5 mm iar 530 le are pe una dintre boxe si controlul de bass in spatele subwooferului.winking

| Express explică (pentru CapitanuSemafor):

Si...ar necesita o placa de sunet avansata? deoarece am un notebook...si uneori cand nu am chef sa aprind laptopul conectez boxele la telefon

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu este nevoie de nimic avansat, o singura mufa verde ajunge. Le mai folosesc si eu la laptop si telefon. Am incercat si o placa buna de sunet dar din pacate nu s-a schimbat mult.
Ah si, alta problema cu ele (poate e de la mine dar cu 3 HDD diferite, 2 placi de be baza, o placa de sunet si 2 Windows-uri diferite problema persista) ar fi ca desi sunt 5.1 si am toate mufele necesare pentru 5.1 si este setat pe 5.1 nu mi le controleaza pe toate. Se aud toate foarte bine si functioneaza cum ar trebui dar testul de sunet imi poate testa doar stanga si dreapta, restul de 3 boxe si subwooferul nu le gaseste, nu pot sa le maresc dB, nimic. Pacat dar ele tot functioneaza foarte bine.