| ANDI189122 a întrebat:

Buna daca in pc am ram ddr2 si eu vreau sa imi cumpar rami ddr3 va merge sau trebuie sa cumpar tot ddr2? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Silicart2001 a răspuns:

Iti cumperi de care vrei tu. Nu conteaza pentru ca tu inainte ai avut ddr2 dar poti sa iti pui ddr3.

2 răspunsuri:
| maxbio a răspuns:

NU CUMPARA DDR3 pe o placa de baza care suporta ddr2. Pur si simplu nu o sa-l recunoasca.

| ANDI189122 explică (pentru maxbio):

Cum imi dau seama daca placa de baza suporta ddr3 si inca ceva daca pun ram ddr3 cu ram ddr2 va merge