| Gabriela_Andrada_1994 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un laptop Asus si nu-mi merge touch pad-ul. Ce pot face in legatura cu asta? Sunt noua pe TPU si nu prea sunt in cunostinta cu el nu prea ma descurc!
Va rog mult sa ma ajutati!
O zi frumoasa

2 răspunsuri:
| MarianM009 a răspuns:

1. A venit defect cu touch pad-ul. Trimite-l sa iti dea altul. Poti face asta in primele 15 zile de cand l-ai luat parca. Doar nu vrei sa-ti repare ceva pe care tu ai dat bani si il vrei nou.
2. Touch pad-ul se poate dezactiva. Eu de exemplu in coltul din stanga de sus de pe touch daca apas de 2 ori consecutiv imi dezactivez pad-ul. Vezi sa nu il fi dezactivat din greseala.
3. Banuiesc ca ai windows 10 si problema drivere-lor sa nu se puna cum ca nu ar fi instalate la el.

| AXimines a răspuns:

Buna ziua! Daca mai aveti garantie, ar trebui sa il duceti in service. Eu asa as proceda.