| anonim_4396 a întrebat:

De curând mi-am achiziționat un laptop nou, Asus. Merge foarte prost pe jocuri, am dat pe la 1500 lei. Ce i-ar putea lipsi? Ce ar trebui sa achiziționez si sa schimb in așa fel sa meargă decent macar?

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Ce specificații are acest laptop? Trebuie să scrie pe cutie sau pe undeva.
Apeși pe butonul de Windows, scrii System Information, acolo ne spui ce scrie la Processor, BaseBoard Product și Installed Physical Memory (RAM).
Dacă scrii Device Manager, la Disk Drives, să ne spui ce scrie, înafară de Generic USB (dacă apar acestea).

| RebelulDan a răspuns:

Laptopurile la acel pret nu sunt facute sa ruleze jocuri noi fluent. Poti incerca titluri mai vechi.

| Antonioesmek12 a răspuns:

Ii bagi un procesor mai puternic, de exemplu eu am în i5 2400 foarte slab dar îmi merge csgo în 40 fps. Tu poți cumpăra un procesor i7 bun ca să îți meargă fără pic de lag. Cumpăra GB ram. Dai setările la joc pe minim sau cauta pe yt tutorial.

| ExistedDavidSuper a răspuns:

Ca să meargă bine în jocuri, asigură-te că are cel puțin 3GB/RAM și un procesor bun! Pentru smooth trebuie 4GB/RAM