| Lolila11 a întrebat:

Deci. Cred ca sunt geloasa sau suparata... nu stiu... Deci, cea mai buna prietena si-a luat un telefon nou
Samsung Galaxy Grand Neo Plus si eu chiar azi l-am vazut ca l-a luat cu ea la scoala. Eu am un telefon Samsung Galaxy Young dar e depasit si e de 2 ori mai mic ca telefonul prietenei mele. Si oricum de cateva zile ii spuneam mamei mele ca vreau un telefon nou dar ea zice ca imi ia doar daca am telefonul asta de cel putin 2 ani.Iar eu il am de 2 ani si jumatate de ea zice ca il am de un an
! Lui tata i-am zis ce telefon are colega mea iar el a vrut sa vada cum arata, dar nu cred ca a vrut sa imi ia vreun telefon nou. Ce as vrea un telefon nou! Si al mamei e mai mare decat al meu... Offfff ce sa fac sa imi i-a si mie un telefon nou?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sa te prostituezi. Daca eram in locul tatalui tau te bateam de iti doreai sa donezi tot ce ai. Daca vrei un telefon nou de ce nu faci tu bani sa iti cumperi? Zi multumesc ca ai ce manca ai unde dormi ai cu ce te imbraca si mai ai si telefoane si calculatoare si etc.
Nu chestiile materiale conteaza, nu conteaza ca altu are un telefon mai bun pentru ca nu il avantajeaza cu nimic, nu il face mai destept sau mai frumos. Mai bine te-ai gandi la ce conteaza cu adevarat in viata ca daca ramai cu mentalitatea asta o sa regreti enorm mai tarziu.