| Alin_Dimancea_Cristi_2001 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy young gt 6310. am incercat sa descarc fifa14 si de atunci imi arata ca telefonul nu mai are loc si nu am niciun joc pe el. ce trebuia sa fac?

1 răspuns:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Pe google play scrie așa ''This game has superior graphics and is packed with tons of real football leagues, teams, and players. Please make sure you have at least 1. 35GB of free space on your device.'' Telefonul tău are 4 GB memorie internă, din care doar 1 și ceva sunt disponibili aplicațiilor și având în vedere că telefonul tău (ca dealtfel fiecare Samsung) vine cu multe aplicații preinstalate care consumă destul de mult și nu-și au rostul, cu siguranță că acest joc nu mai încape. Dacă mai are și un OS pretențios, spațiul scade și mai mult.
Și chiar dacă te gândești la varianta să-ți cumperi cartelă microSD, tot n-o să poți instala jocul pentru că tel-ul are foarte puțină memorie RAM și nu suportă grafica jocului. Îți va sacada, se va mișca îngrozitor de încet, șamd. Ori pur și simplu, sunt incompatibile!
Fundiță?