| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!
Am o problema destul de importanta,sunt plecat si am nevoie de laptop dar imi tot apare din dimineata asta :Windows license wil expire soon
Eu am cumparat laptopul cu tot cu windows bagat,cum pot rezolva? Si daca nu rezolv cam cat reprezinta acest,, soon,, in zile?
Multumesc

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Bagat, dar nu de magazin lol. Si daca iti expira, il poti folosi linistit mai departe. Atata ca o sa iti apara in dreapta jos un text cu ''Activate Windows''.

| iMihai98 a răspuns:

Salut!
Textul ala o sa apara pana cand expira licenta, odata ce expira o sa iti apara un text in dreapta jos al ecranului care zice "Activate Windows", care, in afara de estetica si niste optiuni neimportante si inutlizabile nu o sa te incurce cu prea multe. Daca vrei sa activezi licenta poti duce laptopul intr-un service si ti-l activeaza oamenii de acolo contracost (maxim 100 lei) sau poti cumpara tu o cheie de pe internet, sau print-o metoda mai putin ortodoxa il poti activa fara niciun cost daca ai putina "imaginatie".