| bahamat a întrebat:

Bună.
Din câte ştiu, xbox game pass nu este valabil în România.
Dacă aş schimba regiunea din Microsoft store la, să zicem, Statele Unite ale Americii, atunci voi avea acces la xbox game pass, voi putea activa abonamentul?
Mulţumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| BigGez a răspuns:

I-am contactat pe cei de la xbox si au spus ca Microsoft game pass nu e valabil in Romania. Cand incerci sa platesti online te obliga sa iti treci si adresa unde traiesti si pe lista de tari nu este trecuta si Romania. Probabil mai trebuie sa asteptam chiar daca o sa pierdem reducerea.

| CristianCezar93 a răspuns:

Salut,Bahamat,deci xbox pass e global wide, nu are vreo legatura ca esti din Peru sau ca esti din Romania xbox game pass o data ce ti-l cumperi el automat iti este afisat in contul de xbox.