| MineIsLikeABridge a întrebat:

dintre procesorul i3 3220 si fx 6300, care e mai stabil, prin stabil eu ma refer sa fie bun la gaming cat si la rularea de programe gen word excel, etc. De asemenea cu temperatura, folosind doar coolerul care vine cu procesorul.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Referitor la aceste doua procesoare FX 6300 este mai bun dar, pe viitor in eventuala masura a unui upgrade AMD nu poate tine pasul cu Intel in termeni de performanta bruta! Aici vorbim de AMD pentru ca FX 6300 este aproape de capatul de performanta avand in fata lui doar seria 8 pe cand la Intel ai I5 si I7.
De aceea si recomand Intel. Ca temperatura este mai rece 3220 dar nu semnificativ.

| MineIsLikeABridge explică (pentru neluL):

Ms mult, dar e mare diferenta dintre i3 si fx6300, ca vreo 3 ani nu mai schimb la pc piesele.