| iNNTEX a întrebat:

Care destkop pc e mai bun ? Astept pareri .
Sistem Desktop PC Lenovo H420 cu procesor Intel® CoreTM i3-2120 3.30GHz, 4GB, 1TB, AMD Radeon HD6450 1GB, FreeDOS
Procesor:
Model Procesor:Intel® CoreTM i3-2120Frecventa procesor (MHz):3300Dimensiune Cache procesor (KB):3072
Placa de baza
Video integrat:Intel HD Graphics 2000Sunet integrat:Realtek ALC662Retea integrata:10/100/1000 Ethernet
Memorie
Tip RAMbig grinDR3Capacitate (MB):4096Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):1 TBInterfata HDD:SATAViteza de rotatie (rpm):7200Unitate opticaDVD+/-RW
Video
Capacitate memorie video (MB):1024Model placa video:AMD Radeon HD6450
Software
Sistem de operare:FreeDos
Periferice
Tastaturabig grinaMousebig grina
Altele
Carcasa:Locase fixe: 1 x 5.25" extern, 2 x 3.5" interne, 1 x 3.5" extern
MiddletowerTip sistem:Business PC/WorkstationPutere sursa (W):280Caracteristici speciale:Card Reader 6 in 1Porturi:1 x HDMI
Intrare casti
2 x PS2
1 x VGA
6 x USB 2.0Greutate (Kg):8Dimensiuni (mm):175 x 368 x 430

sau :
Sistem Desktop Serioux Performance V7, cu procesor Intel ® CoreTM i3 2100 3.1GHz, 4GB DDR3 1333 MHz, HDD 1TB, Nvidia GTS 450 1GB
Procesor
Model Procesor:Intel ® CoreTM i3 2100Frecventa procesor (MHz):3100FSB (MHz):1333Dimensiune Cache procesor (KB):3072
Placa de baza
Sloturi:3 x PCI Express x1
1 x PCI Express x16Retea integrata:Atheros AR8152Sunet integrat:VIA® VT1708SChipset:Intel® H61
Memorie
Capacitate (MB):4096Tip RAMbig grinDR3Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):1 TBBuffer (MB):32Interfata HDD:SATAViteza de rotatie (rpm):7200Unitate opticaDVD+/-RW
Video
Capacitate memorie video (MB):1024Model placa video:Nvidia GTS 450
Periferice
Tastatura:Kit tastatura + mouse Microsoft Desktop Wireless
Altele
Tip sistem:GamingCarcasa:MiddletowerPutere sursa (W):450Porturi:4 x USB 2.0
2 x PS2
1 x RJ-45
Audio

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Ok.parerea mea este sa nu cumperi un sistem brand, de ex Lenova, IBM, deoarece costa mult mai mult decat un sistem facut pe componente de catre tine, de la carcasa pana la procesor. Cand cumperi un astfel de sistem gata asamblat, platesti foarte mult firma, si sincer pe mine nu ma incanta mai deloc ca pe carcasa unui desktop sa scrie Lenovo, daca era laptop era altceva.
Ok. dintre astea 2 as opta pentru al 2 lea sistem, deoarece are placa video mult mai buna decat Lenovo. Cu acea placa vide Ati 6450 nu vei putea rula jocurile la o rezolutie mare cu detalii high, dar cu nVIDIA GTS 450 iti va merge toate jocurile la detalii high!

| AndyCMA a răspuns:

Sistem Desktop PC Lenovo H420
as spune o e mai cunoscut