| itsdaviddarius a întrebat:

m-am decis sa-mi cumpar un Xbox 360, si am auzit ca exista mai multe modele Slim, Arcade si mai multe nu inteleg ce sunt cu ele daca puteti sa-mi explicati va rog.Am auzit ceva cu "MODAT" nu inteleg ce e asta. Daca imi cumpar un joc original si il copiez pe hard pot sa rullez joc-ul fara cd, adica pot sa-ma joc fara sa am cd-ul in xbox.am auzit ca nu poti juca MultiPlayer online gratis, si cum imi fac un cont pentru a juca.il poti conecta la monitor sau numa la tv.se poate arde daca ma joc 13-14 ore pe zi, cate ore ar trebui sa ma joc pe el.si la cate grade ar trebui sa ajunga max.trebuie sa-l tin intr-un loc mai spatios?

Daca puteti sa-mi raspundeti la intrebari va rog.(funda pentru cel mai bun raspuns)

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Deci daca cumperi NU cumpara varianta slim pentru ca se incalzesc mai repede apoi nu cumpara cele cu memorie de 500 gb s-ar putea sa ai probleme cu modatul.
Ce inseamna modat?
-adica iti vor merge si jocurile descarcate de pe net nu numai cele originale cumparate din magazin. La fel sta treaba si cu copiatul de pe cd original, daca nu e modat NU va merge! Unde il modezi?
-la un service de pc si alte electronice =intrebi, NU toti se ocupa cu asta pentru ca e ilegal!
Cat te poti juca? NU te-as sfatui sa depasesti 8 ore... Bafta!

| itsdaviddarius explică (pentru lpavel):

Dar daca o modez nu se strica sau ce se poate intampla rau?

| lpavel a răspuns (pentru itsdaviddarius):

NU vei mai putea juca online dar in schimb NU trebuie sa-ti cumperi toate jocurile preferate pentru ca le vei putea descarca...

| itsdaviddarius explică (pentru lpavel):

Dar daca pun un usb stik de 20gb si am jocurile pe stick pot sa rulez jocurile fara cd(jocuri descarcate depe pc pentru xbox 360)

| itsdaviddarius explică (pentru lpavel):

Asta inainte de modat.

| lpavel a răspuns (pentru itsdaviddarius):

Daca nu e modat nu poti face nimic, nici cea mai mica schimbare! Rulezi jocul exact cum il cumperi altfel nu merge!