| VizaTube a întrebat:

Buna seara,am o intrebare legata de vanzarea site-urilor! Detin un site pentru ADULTI +18, este nou, are aprox 4-5 luni o medie de minim 1500 - 2000 de utilizatori in fiecare luna si vreau sa stiu daca ma poate indruma cineva spre o agentie sau un site care se ocupa de vanzarea de site-uri! Sunt constient ca pot sa imi fac si eu conturi sa dau detalii si etc., dar eu veau o agentie sau o echipa care se ocupa cu asa ceva!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lol, agentie. In ce limba e site-ul? Ce PR are? E prea proaspat ca sa il vinzi deja, in principiu. De regula pretul e cam cit venitul pe 1-1.5 ani, dar depinde. Poti incerca pe Flippa sau pe forumuri de webmasteri.

| VizaTube explică (pentru KodrutZ):

NU castig cu site-ul,in sensul ca nu m-am axat deocamdata pe asta prea tare,adica sa ma focusez mai tare pe asta doar ca nu am prea mult timp sa ii aloc,am avut o perioada cand aveam mai mult timp si mi-a venit ideea,dar acest site daca e cineva care se implica in el, poate aduce venituri frumoase, sunt constient, pentru mine era ceva after work, pretul lui este de 3000 euro in momentul de fata!

| KodrutZ a răspuns:

Mdah, o sa vinzi tu ala cu 3000 cind o sa vind eu sexylounges.com cu 25000. Discutam de http://vizatube.com/, corect? Nu are PR, nu are backlinks, practic nu exista. Numele domeniului? Frectie la picior de lemn. Chiar nu stiu ce vrei tu sa vinzi aici.

| VizaTube explică (pentru KodrutZ):

Prietene,site-ul beneficiaza de SEO de 150 euro in fiecare luna, ceea ce include si backlink-uri, nu mai fiti prostiti de site-urile pe care scrii link-ul unui site si il analizeaza, apoi va dati cu parerea!

| KodrutZ a răspuns:

SEO de 150 pe luna? Upload videos? Serios? Are doar embedded content, 0% treburi originale, si tu vrei sa vinzi asa ceva?

| VizaTube explică:

In momentul in care ajunge frumos la cateva mii mai bune pe zi atunci te poti gandi la un affiliate marketing sau orice altceva pentru a incerca sa il monetizezi...dar deocamdata necesit putin mai multa daruire in a upload videos, cat mai multe backlink-uri every mounth si etc...