| Musat_Sergiu_1994 a întrebat:

Astazi am cumparat o placa video din eta2u un gtx 1050 2gb ddr5 128 bit, hdd-ul la pc e cam varza in sensul ca inceput sa mearga putin greu si nu are 2 luni de la instalare de windows. Din cauza hdd-ului se poate sa imi afecteze fps-urile in jocuri? Ma joc League of Legends si de la 80 scade in 35 ceea ce nu are voie

2 răspunsuri:
| Mariucu a răspuns:

Ar trebui sa mentionezi cati rami si ce procesor ai.

| Musat_Sergiu_1994 explică (pentru Mariucu):

Procesor core 2 duo e7500 sau ceva de genul este de 2.9 si rami ddr2 800 mhz 6gb, dar ideea este ca inainte de placa asta am avut un 9400 gt ddr2 512 mb 128 bit, si mergea in 70 fps lol, acum ca am 2gb ddr5 128 bit sta in 80... de aceea imi pun si semnele de intrebare