| Rian_Ad_1992 a întrebat:

Vreau sa fac un simbol de breasla metin2, dar asta e mai putin relevant. Vreau ca poza sa fie doar un K, dar sa nu fie incadrat intr-un patrat cu fundal alb, ca orice poza, sa fie doar K.Ca exemplu poza sa continta doar litera K fara nimic in jurul ei, sper ca m-am facut inteles big grin ma poate ajuta cineva cu un program ceva? ( e ceva de genul K si fundalul invizibil.) nu stiu cum sa explic mai bine de atat, ca si cand desenezi un K pe o hartie si decupezi cu foarfeca litera, asa vreau sa fie poza.

Răspuns Câştigător
| mAkeR a răspuns:

Foloseste Photoshop. Dimensiunile pozei trebuie sa fie 16x16.

| Rian_Ad_1992 explică (pentru mAkeR):

Photoshop folosesc. Am folosit background eraser tool.Dar ca sa poata fi pusa ca si simbol, trebuie sa fie format jpg.Sterg backgroundu, e totul ok, dar dupa ce-o salvez jpg iarasi mi-o face poza patrata.Eu vreau sa fie doar litera, fara fundal patrat

| vatco a răspuns (pentru Rian_Ad_1992):

Cand ii dai save as foloseste png..doar png-ul suporta background transparent.