| FireBlazer08 a întrebat:

Tocmai am cumparat un mouse de gaming numit Zalman ZM-M201R. Majoritatea mouse-urilor de gaming au niste LED-uri, al meu le are in zona rotitei de scroll. Am observat ca acestea nu se sting chiar daca eu opresc PC-ul. Am verificat in BIOS, iar alimentarea USB este suspendata cand opresc PC-ul. As frea sa stiu daca exista vreo metoda sa il opresc fara sa trebuiasca sa in scot din mufa USB, sau sa tai LEDul. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Asa e designul lui, sa fie ON si pe rotita de scroll dar si sub el. Daca l-ai taia crezi ca ar mai functiona mouse? Acel laser citeste toata suprafata pe care este asezat, daca nu ti-a placut designul lui, trebuia sa iei altul
http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/zalman/zm-m250/

| FireBlazer08 explică (pentru vidii):

Eu doar pe cel de la rotita de scroll vreau sa il opresc. Senzorul se opreste, si imi place cum arata, dar ma deranjeaza noaptea.

1 răspuns: