| unisupranatural a întrebat:

Buna Toti pentru unu am si eu nevoie de ajutor imi da eroare minecraft aia find "error bad video drivers" am nevoie de ajutorcrying((((((((((((

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ai skype? te ajut eu

| Paprika123 a răspuns:

Cu siguranta multora dintre voi care ati instalat Minecraft pe un PC cu o configuratie software mai slaba vi s-a intamplat sa va apara acea eroare legata de Driver-ul placii video.

Ei bine am gasit o rezolvare pentru cei care aveti placi video mai vechi putin de la ATI...

http://www.youtube.com/watch?v=yMhMpl5t4e8

Tutorialul este facut de mine...Si sper sa va ajute...
La placile video Nividia este la fel doar ca va trebui sa intrati pe:
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Este exact la fel ca la ATI...

Sper ca v-am fost de ajutor!

| Paprika123 a răspuns (pentru Paprika123):

Vreau sa imi cer scuze pentru aducerea drepturilor de autor asupra mea, tutorialul nu este facut de mine insa aceasta problema raportata am luat-o de pe forumul de care ma ocup eu in graba si nu am apucat sa citesc si aceea parte, insa sper ca te va ajuta acest tutorial.