| AlexandruSfetcu1998 a întrebat:

acest calculator este bun pentru jocuri? Calculator Dell Alienware X51 Intel Core i5 3.0GHz, 8GB RAM, 500GB HDD + placa video GeForce GT 545 1GB 192 bit
Socket: LGA 1155
Tip procesor: Intel Core i5
Tip memorie: DDR3
Capacitate hard disk: 500 GB
Model procesor: i5-3330
Frecventa: 3.00 GHz
Standard: PC3-10600
Viteza de rotatie: 7200 rpm, as vrea sa-l cumpar astept pareri.

Răspuns Câştigător
| sunkymen a răspuns:

Sincer nu prea este o configuratie buna pentru jocuri. Procesorul este bun dar nu foarte bun pentru un gamer inrait iar placa video sa stii ca nu este prea buna. Iar la RAM ai putea renunta de la 8 la 4 GB pentru ca majoritatea jocurilor aparute noi nu o sa-ti ceara mai mult de 4 GB RAM iar in acest schimb de memorie ai putea pune in loc de 500 GB un HDD de 1 TB ( 1000 GB ). Daca miai putea spune in ce pret de bani vrei sa te incadrezi si ce componente doresti tias putea face o configuratie mai buna.

1 răspuns:
| Alex107 a răspuns:

Mie mi se pare foarte ok.Ce jocuri vrei sa te joci? Depinde de grafica jocurilor...